Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

 

 

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde, ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz.  Aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün/ürünlerin iadesini sağlayabilirsiniz.

-İade edeceğiniz ürünü, faturanızın "İade Formu" bulunan nüshasını doldurarak, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, Yurtiçi Kargo ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz. İadenizin bize ulaşması için gerekli olan 327446576 müşteri numaramızı Yurtiçi Kargo şube yetkilisine belirtmeyi unutmayınız.

-İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden Yurtiçi Kargo'ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

 

İade bedeli, ürünlerin iş yerimize ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza veya belirtilen hesap/IBAN numaranıza 5 iş günü içerisinde aktarılmaktadır. Bankanıza bağlı olarak iadenizi kredi kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir. İade işlemlerinizde faturada belirtilen sadece ürün bedeli iade edilir. Satış faturasında belirtilen kargo ücreti ve/veya kapıda ödeme ücreti iade edilmez.

 

 

İade Adresi: Konyapark AVM Şeyh Şamil Mah. Dr. Halil Ürün Cad No: 27 / 1B07 Selçuklu / KONYA / TURKEY

 

İade etme süresi kaç gündür ?

Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre Sebep Göstermeden Cayma süresi kanunen 14 gün olup, bu süre içerisinde aldığınız ürünü iade edebilirsiniz. 

 

İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

 

İade talebiyle seyraesarp.com'a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişiniz ile birlikte gelen faturanın arka yüzünde bulunan iade formunu eksiksiz doldurarak, Yurtiçi Kargo ile aşağıdaki adrese "Karşı Ödemeli" olarak gönderebilirsiniz.

 

 

Ürün Değişimini Nasıl Yaparım?

Değişim yapmak istediğiniz takdirde göndereceğiniz ürün iade alınacak ve ödediğiniz tutar ödeme yapmış olduğunuz şekilde size iade edilecek, yeni almak istediğiniz ürünü yeniden sipariş vermeniz istenecektir. Aynı tutarlı bir ürün ile değişim yapmak isterseniz, aldığınız ürünü iade edip, yeni almak istediğiniz ürünü Seyra Eşarp'a bildirmeniz yeterlidir. Değişim hakkı her bir sipariş için bir defadır.

 

Ürün ile birlikte faturanın her iki nüshasının teslim edilmesi gerekmektedir. Faturasız iade veya değişim yapılmamaktadır. 

Değişim veya iade için ürün gönderimleri yalnızca Yurtiçi Kargo ile sözleşmemiz üzerinden kargo ücreti ödemeden gönderilebilir. Sözleşme dışında veya başka kargo firmaları ile gönderim yapıldığı durumlarda paketler firmamız tarafından teslim alınmayacak, kargo firması paketi tüm kargo masraflarını göndericiye fatura ederek geri gönderecektir. Farklı unvanlar ile (Seyra Eşarp Müşteri Kodu :327446576sözleşmemiz dışında gönderilecek paketler ve doğacak masraflar firmamız sorumluluğunda değildir.

 

 

Kapıda Ödeme Ücreti Ne Kadar ve Kapıda ödeme de Ürün İadesi Nasıl ?

Kapıda ödeme siparişlerinizde kargo ücretinin dışında kapıda nakit ödeme ücreti sadece 4 TL alıyoruz. 80 TL ve üzeri siparişlerinizde ise kargo kargo bedava, Ürün iadelerinde ise sadece ürün bedeli iade edilir.

 

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

İlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan "Hesabım" sekmesinden kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz "Kargoya Verildi" statüsünde değilse talebinizi web sitemizde bulunan iletişim formunu doldurarak, 0543 445 0555 tel/whatsap numaramızı arayarak, bu linke tıklayıp whatsaptan yazarak https://api.whatsapp.com/send?phone=905434450555 veya [email protected] adresine mail atarak iptal etme sebebinizle birlikte tarafımıza iletebilirsiniz.

Değişim olarak aldığım ürünü yeniden değişim olarak gönderebilir miyim?

Değişim yaptığınız ürünün yeniden değişimini sağlayabilirsiniz. Ancak ilk değişimden sonraki iade ve değişimlerde kargo ücretleri müşterimize aittir.